KAPAT
MODAYI TAKİP ET
+90 352 231 13 67 info@whiteangel.com.tr
White Angel Moda Evi Cumhuriyet Mh. Millet Cd. No:27/B Melikgazi/Kayseri

Gelinlik Kumaşı Seçimi Nasıl Olmalı?

SON YAZILAR

Gelinlik Kumaşı Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinlik seçiminde en çok dikkat edilen her ne kadar modeli olsa da, asıl önemli unsur gelinliğin kumaşıdır. Hayatınızın en önemli gününde üzerinizde taşıyacağınız gelinliğin kalitesini yansıtan kumaşı ve dikişleridir.

Gelinlik seçiminde en çok dikkat edilen her ne kadar modeli olsa da, asıl önemli unsur gelinliğin kumaşıdır. Hayatınızın en önemli gününde üzerinizde taşıyacağınız gelinliğin kalitesini yansıtan kumaşı ve dikişleridir. Bu nedenle hassas davranmalı ve seçim yapmadan önce kaliteli gelinlik kumaşı için iyi bir araştırma yapmalısınız. Gelinliklerde kullanılan en kaliteli kumaş her zaman için ipektir. Daha sonrasında tül, şifon, organze, tafta ve şantuk gibi kumaşlar gelir. Dilerseniz bu konuyu daha yakından inceleyelim ve gelinlik kumaşlarını kategorilere ayırarak bilgi verelim
 

Saten Gelinlik

Birçok çeşidi olan saten kumaşın özelliği içi göstermeyen kalın kumaş olmasıdır. En çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Parlaklığı, kalınlığı ve yumuşaklığına göre özelliklere ayrılır. Saten gelinlik tercih edecekseniz; ipek, saten ya da dantelle aplike edilmiş saten türlerini tercih edebilirsiniz. Bu tarz saten kumaş tercih ettiğinizde, kumaşın daha az kırışmasından dolayı kolay kullanıma sahip olacaksınız. Mat saten tercih ettiğinizde; daha şık bir görünüme sahip gelinliğe sahip olursunuz
 

Tül Gelinlik

Gelinlik kumaş türleri arasında en ince olanıdır. Farklı seçeneklerde tül gelinlik kumaşları vardır. Sert, yumuşak, mat ve parlak tüllerin yanında sıkı ve seyrek gözeneklere sahip tül kumaşlarda mevcuttur. Bu konuda size tavsiyemiz mat tül tercih ederek daha zarif bir görüntüye sahip olabilirsiniz.
 

Organize Gelinlik

 
Yarı saydam ve tülden biraz daha kalın olan kumaş türüdür. Dökümlü olmayan bir kumaş türü olup, katlı gelinliklerde daha çok tercih edilir. Havuz başı düğün organizasyonlarında daha çok tercik edilir.
 

Şifon Gelinlik

Dökümlü görüntüsü ile sıkça tercih edilen modeller arasında olup, yarı saydamdır. Yumuşak bir kumaş türü olup, rahat gelinlik isteyenlerin ilk tercihidir. Özellikle kır düğünü yapacak olanlara tavsiye edilmektedir..
 

Dantelli Gelinlik

Son yılların en trend kumaşları arasındadır. En çok tercih edileni Fransız dantelidir. Bu kumaş şık ve ince bir yapıya sahiptir. Sizde düğününüzde göz alıcı bir gelin olmak istiyorsanız; Fransız dantel kumaşı tercih edebilirsiniz. Genellikle gelinliğin yakasında kolunda ve göğüs bölgesinde kullanılır.
 

Tafta Gelinlik

Kalın bir kumaş olması nedeni ile daha çok kış ve sonbahar düğünlerinde tercih edilir. Daha çok drapeli gelinlik modellerinde görürsünüz. 
 

Şantuk

Hemen her gelinlik modelinde kullanılan bu kumaş ipek dokulu ve parlak bir yapıya sahiptir. Şantuk her ne kadar taftaya benzese de kendi içerisinde çizgileri olması ile farkını ortaya koymaktadır.
 
 
 
YUKARI