KAPAT
MODAYI TAKİP ET
+90 352 231 13 67 info@whiteangel.com.tr
White Angel Moda Evi Cumhuriyet Mh. Millet Cd. No:27/B Melikgazi/Kayseri

Gelinliğiniz Uyumlu Olsun

SON YAZILAR

Gelinliğiniz Uyumlu Olsun

Rüyalar gibi bir düğün ile dünya evine girmeyi hayal eden gelin adayları, düğün konseptinden damat adayının kıyafetine, gelinlikten altına giyeceği ayakkabıya kadar her detayı inceler. Zaten zarif bir görünüm için de olması gereken budur aslında.

Rüyalar gibi bir düğün ile dünya evine girmeyi hayal eden gelin adayları, düğün konseptinden damat adayının kıyafetine, gelinlikten altına giyeceği ayakkabıya kadar her detayı inceler. Zaten zarif bir görünüm için de olması gereken budur aslında. Harika bir düğün organizasyonunda herkesin gözünün gelin ve damada çevrileceğini düşündüğümüzde, oldukça hassas seçimler yapılmasının önemi bir kere daha açığa çıkıyor. Dilerseniz düğün konseptinden damat adayının kıyafetine, gelin çiçeğinden ayakkabısına varıncaya kadar uyumlu bir gelinlik seçimi için nelere dikkat edilmeli birlikte inceleyelim…
 

Düğün Mekânı

Düğün mekânınızın nerede olacağı ve düğün temanızın nasıl bir formatta ilerleyeceğine karar verdikten sonra seçim yapmanız yerinde bir davranış olacaktır. Örneğin balo salonunda yapacağınız bir düğün için, bol taşlı modeller tercih ederken, kır düğünü ya da ev partisi tarzında bir düğün için, daha sade ve hareketlerinizi sınırlamayacak rahat gelinlik modeli tercih etmelisiniz.
 

Tesettür Gelinlik

Muhafazakâr kesimin tercih ettiği tesettürlü gelinlik modelleri, her genç kızın rüyasını süsleyen hali ile vitrinlerde gözlere çarpıyor. Başörtüsü ile uyum içerisinde olan tesettür gelinlikler artık eskisinden daha şık ve modern dokunuşlar ile karşımıza çıkıyor.
 
 

Mevsimine Göre Gelinlik

Yaz aylarında gelinlik seçiminde sınırsız seçenek sizi beklerken, kış gelini olacaksanız biraz daha kalın kumaşlardan dikilmiş gelinlikler ve sizi soğuktan koruyacak şal ya da bolero seçmeniz gerekecektir.
 

Damatlık ile Gelinlik Uyumu

Damat adayı ile uyum içerisinde görünecek bir gelinlik için, biraz detaylara inmeniz gerekebilir. Kraliyet tipi gelinlikler genelde çizgili ceket kullanılan damatlıklar için uygundur. Modern ve papyonlu bir damatlık için denizkızı tipi gelinlikler tercih edilirse, hoş bir uyum içerisinde görünecektir. Keskin hatları olan ve yelek ile kuşak kullanılan damatlıklar için, balo tipi gelinlik tamamlayıcı bir görünüm hissettirecektir. Sade damatlıklar için ise prenses tipi gelinlik kullanabilirsiniz. Önemli bir detaya daha değinecek olursak; damatlık ve gelinlik uyumunu yakalamak için gelinlik kumaşından bir örnek alarak damatlığın iç grubunda kullanılabilir.
 

Aksesuarlar

Düğünde gelin adayının en çok dikkat çeken detaylarında olan saçları için birbirinden farklı ve şık aksesuarlar, taçlar, tokalar tercih edilmektedir. Gelinlik ile uyumlu duvaklar ister omuz hizasında, ister dirseğe kadar ya da, parmak uçlarına erişen boyda tercih edilebilir. Gelin çiçeğinizi düğün temanız ile uyumlu olarak tercih etmelisiniz. Dilerseniz çiçeklerin rengini damatlığın kravat ve mendili ile kombinleyebilirsiniz.
 
YUKARI