KAPAT
MODAYI TAKİP ET
+90 352 231 13 67 info@whiteangel.com.tr
White Angel Moda Evi Cumhuriyet Mh. Millet Cd. No:27/B Melikgazi/Kayseri

Adım Adım Gelinlik Seçimi

SON YAZILAR

Adım Adım Gelinlik Seçimi

Her genç kızın hayalidir; bembeyaz gelinlik içerisinde yaşamını sevdiği insan ile birleştirmek. Peri masallarındaki gibi güzel bir gelin olmak adına, en iyi seçimi yapmak için düğün öncesi en zorlu süreçte gelinlik seçiminde gerçekleşir.

Her genç kızın hayalidir; bembeyaz gelinlik içerisinde yaşamını sevdiği insan ile birleştirmek. Peri masallarındaki gibi güzel bir gelin olmak adına, en iyi seçimi yapmak için düğün öncesi en zorlu süreçte gelinlik seçiminde gerçekleşir. Daha nişan sürecinde başlar o mükemmel gelinliğe sahip olmak için meraklı araştırmalar. Düğün hazırlıkları devam ederken, hem eğlenceli hem heyecanlı giden alışveriş süreci kimi zaman kararsızlıklar eklenince, bunaltıcı bir sürece dönüşebilir. Gelinlik alışverişinde nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ve seçimlerde nelere dikkat edileceği hakkında dilerseniz her adımı tek tek ele alalım ve bu tatlı telaşta olan gelin adaylarımız için işlerini biraz daha kolaylaştıralım.
 

Bütçenizi Belirleyin

 
Düğün için ayrılan bütçeden hayallerinizdeki gelinlik için ayıracağınız bütçeyi belirlerseniz, işiniz daha da kolaylaşacaktır. Gelinliğin yanında çiçeği, ayakkabısı saç aksesuarları, çantası, şalı ya da kullanmayı düşünüyorsanız bolerosuna  kadar her ayrıntıyı hesaba katmalısınız.
 

Araştırma Yapın

Gelinlik alışverişi öncesinde hangi tarz bir gelinlik istediğiniz konusunda karar vermek işinizi kolaylaştıracaktır. Düğün konseptine uygun olan gelinlik modelleri arasından seçiminizi yaparak, piyasa araştırması yapabilirsiniz. Vücut tipinize en uygun gelinlik modelini belirleyerek kendinize yakışacak olan balık gelinlik, prenses kesim gelinlik, A kesim gelinlik gibi modeller arasından seçiminizi yapmalısınız. Bu konuda kararsız iseniz gelinlikçilerden sizin için yapacakları yorum ve tavsiyeleri dinleyerek yola devam edebilirsiniz.
 

Kiminle Alacaksınız ?

Gelinlik alışverişi için grupca yola çıkmayın kesinlikle. En yakın arkadaşınız, anneniz olabilir. Daha çok kişi ile çıkmanız sizi her kafadan bir ses gelmesi ile kararsızlığa itecektir.
 
 

Randevu Almayı Unutmayın

Özellikle yaz aylarında düğün sezonunun açılması ile gelinlik firmalarında yoğunluk artar. Bu nedenle gelinlik almayı düşünüyorsanız önceden randevu almayı göz ardı etmemenizde fayda var. Beğendiğiniz gelinlik modeli için provalar, eklemeler, daraltmalar gibi bir çok ek hizmet gerekeceğini düşünerek u ayrıntıya dikkat etmenizde fayda olacaktır.
 

Gelinliği Satın Al

Gelinliğinizin hangisi olacağına karar verdikten sonra, siparişinizi verebilirsiniz. Gelinlik kiralama yada gelinlik satın alma işlemi öncesinde, ödemenizi ne zaman ve nasıl yapacağınız konusunda ön görüşme yapmalısınız. Ne kadar depozito ödeyeceğiniz, kaç prova ve hangi tarihte teslim edecekleri konusunda her konuyu netleştirmeniz, işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır.
 
 
YUKARI